Bilgisayar Eğitim Merkezi
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Uzaktan Eğitim Ön Kayıt
 
Şubat ayı öğretmen atamaları belli oldu?  - 24.12.2013
 

 Şubat ayında yapılacak olan öğretmen atamaları, öğretmen adayları tarafından gün be gün takip edilirken, hangi branştan kaç kontenjan olduğu da merak ediliyor. Henüz net bir sayı açıklaması yapılmış olmasa da, en çok 6 branştan atama yapılacağı konuşuluyor. Şubat ayında kaç öğretmen ataması yapılacağı merak ediliyordu. Son açıklamalara göre 10 bin kadro açıldı. Hangi branştan alım yapılacağı henüz belli değil. En çok alım ise 6 bölümde alınacak: Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal  Bilgiler, İngilizce, Türkçe.


KPSS 2013 puanınızla yapılaca olan son atama şüphezi Şubat ataması olacak. Şubat ayında 10 bin öğretmen ataması olacağını açıklayan Başbakan Erdoğan, 2014 Eylül ayında da 40 bin atama olacağını dile getirdi. Branş branş öğretmen ataması kontenjanları henüz açıklanmadı. KPSS 2013 puanınızla öğretmen atamalarına dahil olabileceksiniz. Zira Şubat ayında da öğretmen ataması yapılacak. Başbakan Erdoğan tarafından müjdelenen habere göre, Şubat ayında tamı tamına 10 bin öğretmen kadrolu olacak. Branş bazında ise henüz kaç kontenjan olduğu belli değil.

Şubat atamalarında son durum ne oldu diyenlere müjde! Henüz duymamış olabilirsiniz, ancak Şubat ayında tamı tamına 10 bin öğretmen ataması yapılacak. Bu atamada branş bazında henüz bir sayı verilmedi. Ancak 6 branştan daha çok öğretmen alınacağı açıklandı. KPSS 2013 öğretmen atamaları kpsskursu.net ' de.

Bu sene KPSS 2013 puanınızla bir kez daha öğretmenlik kapısı sizlere aralandı. Tamı tamına 10 bin kişilik öğretmen kadrosu devlet kapısına alınacak. Branş branş öğretmen kadroları henüz açıklanmadı, ancak 6 branştan daha çok atama yapılacak. İşte Şubat ayı öğretmen ataması hakkında son detaylar kpsskursu.net ' de. Bu sene Şubat ayı öğretmen atamaları sonucunda 10 bin öğretmen kontenjanının atamasının yapılacağı açıklandı. 2014 yılı Şubat ayında KPSS 2013 puanlarıyla gerçekleştirilecek olan bu atamalarda branş branş öğretmen kontenjanları henüz belli olmadı, ancak hangi bölümlerden daha çok atama yapılacağı belli oldu.

Öğretmen atamaları konusunda ilginç gelişmeer yaşandı. Özellikle Başbakan Erdoğan tarafından verilen son müjde ile birlikte, Şubat ayı öğretmen atamaları 10 bin kontenjan şeklinde gerçekeleşecek. Ancak hangi bölümden kaç öğretmen ataması yapılacağı yönünde henüz bir haber çıkmadı. Bu sene öğretmen adayları beklenmedik bir sürprizle karşılaştılar. Bakan Nabi Avcı'nın umutsuzca yok dediği Şubat ayı öğretmen ataması Başbakan Erdoğan tarafından 10 bin kadro olarak doğrulandı. Hangi branştan kaç öğretmen atanacağı henüz belli olmazken, 6 branştan daha çok öğretmen atanacağı açıklandı.

 

Şubat atamaları atanamayan öğretmenler tarafından sık sık takip edilen bir mevzu. Özellikle son alınan KPSS puanıyla ikinci bir şans elde etmek bir hayli sevindirici bir durum. Özellikle fena olmayan bir puan almışsanız, ancak yine de sınırda takılıp kalmışsanız, Şubat ayındaki bu öğretmen atamaları çok işe yarayıcı olabiliyor. Ancak üzülmemek lazım, Eylül ayında da 40 bin öğretmen ataması gerçekleştirilecek. Hangi branştan kaç öğretmenin atanacağı henüz belli olmasa da 6 branştan daha fazla atama yapılacağı açıklandı. Ancak zaten bu 6 bölümden hep daha fazla alım yapılıyor...

Atanamayan öğretmenlerin en büyük çilelerinden biri olan Şubat atamaları büyük de bir merak konusu. Ancak artık bir kaygı olmaktan çıktı, zira KPSS 2013 puanınızla Şubat ayı öğretmen atamasına girebileceksinizç Atama olacak mı olmayacak mı diye soruyorsanız, sizlere cevap veriyoruz, 10 bin atama olacak.

MEB müsteşar yardımcısı Salih Çelik ŞUBAT AYI 10 BİN ÖĞRETMEN ALIMI tayin döneminde altı branşta DAHA fazla alım gerçekleşeceğini söyledi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 
Matematik
Fen Bilgisi
Sosyal  Bilgiler
İngilizce
Türkçe

branşlarında DAHA fazla atama olacağını söyledi.

 

ETİKETLER;

KPSS KURSU , KPSS KURSLARIKPSS EĞİTİMİ , KPSS DERSİKPSS DERSKPSS ANKARAKPSS UZAKTAN EĞİTİM 

 
 
KPSS Kursu (B) G.K.G.Y.
KPSS EĞİTİM BİLİMLERİ | Kpss Kursu
KPSS Alan Kursu | Kpss Kursu
ONLİNE KPSS SINAVI
KPSS Nedir?
İL İL KPSS Yayınları / Kitap
KPSS PUAN TÜRLERİNE GÖRE KURUMLAR
KPSS Kursu / KPSS ' de Kamu Sınavları
KPSS Uzaktan Eğitim